Chcesz mieć super sylwetkę? Ze sterydów lepiej zrezygnuj!

Opowiadają wreszcie, że mają 20 kilogramów nadwagi, nigdy się nie ruszały i proszą o receptę na „szybką i skuteczną rzeźbę”. Podczas przygotowań do zawodów, kulturystki przyjmują także Clenbuterol– znany z właściwości anabolicznych oraz przyspieszających spalanie tłuszczów. Ponadto dostępny jest także Cytomel (bardziej znany jako T3).

Ich przyjmowanie wiąże się z ryzykiem powikłań zdrowotnych oraz zmian w zachowaniu. W medycynie steroidy znajdują również zastosowanie jako leki antykoncepcyjne, a także wspomagające zajście w ciążę lub jako hormonalna terapia zastępcza. Ta ostatnia polega na podawaniu fizjologicznych dawek hormonów w celu uzupełnienia ich niedoboru. Hormonalna terapia zastępcza znajduje zastosowanie terapii menopauzy – podaje się estrogeny, w andropauzie – podaje się testosteron, a także przy niedoczynności kory nadnerczy. Ponadto steroidy (sterydy anaboliczne) służą jako środki dopingowe przyspieszające przyrost tkanki mięśniowej, spalanie tkanki tłuszczowej i zwiększenie siły. Nawet sterydy anaboliczne, które posiadają tylko nieznaczne efekty wirylizacji (męskie cechy) , to wiele kobiet może znaleźć się w poważnych tarapatach, jeśli cykl trwał zbyt długo.

Co to są sterydy? Skutki uboczne sterydów

Ma to związek z tym, że substancje nie działają wybiórczo w organizmie (nie można wybrać jednego efektu), przez co zostaje zachwiana równowaga hormonalna. To po pewnym czasie przekłada się na nieprawidłowe funkcjonowanie różnych narządów oraz https://sma3rembang.sch.id/zalety-i-wady-trenbolonugenotropin-36/ zmiany w wyglądzie zewnętrznym. Wykorzystywano je w leczeniu anemii, raka piersi u kobiet, osteoporozy, endometriozy, dystrofii mięśniowej, a także opóźnionego dojrzewania płciowego chłopców, hipogonadyzmu oraz bezpłodności u mężczyzn.

Większość stosujących sterydy anaboliczne to osoby niezwiązane zawodowo ze sportem, często nawet nieuprawiające aktywności fizycznej w wymiarze rekreacyjnym. Przyjmowanie tych środków związane jest więc głównie z doznaniami estetycznymi w związku z wyglądem sylwetki. Choć wiele osób uważa, że istnieją bezpieczne sterydy anaboliczne, stosowanie środków przyspieszających przyrost siły i masy mięśniowej jest niewskazane i nielegalne, traktowane jako doping. Sterydy anaboliczne były stosowane w wielu jednostkach chorobowych, jako środek leczniczy w zaburzonym rozwoju płciowym, procesie wzrostu, osteoporozie czy w przypadkach braku łaknienia w celu zwiększenia masy ciała. Jednak skutki uboczne wywoływane przez preparaty były na tyle duże, że obecnie jedynie w ściśle zdefiniowanych przypadkach stosuje się środki zawierające testosteron. Sterydy anaboliczne (znane też jako AAS  – ang. anabolic-androgenic steroids – sterydy anaboliczno-androgenne) to syntetyczne substancje, pochodne męskiego hormonu – testosteronu, o działaniu anabolicznym, czyli m.in.

Dlaczego kobiety zaczęły sięgać po doping?

Nawet biust mi przeszkadzał, bo to w całości tkanka tłuszczowa – opowiada. Sterydy uszkadzają wątrobę, powodują przerost mięśnia sercowego, zaburzenia hormonalne, mogą doprowadzić nawet do śmierci. Kolejnym niepożądanym skutkiem u kobiet są nieregularne cykle miesiączkowe. Mężczyźni zażywający sterydy anaboliczne są bardziej narażeni na wystąpienie raka prostaty. U obu płci „anaboliki” zwiększają ciśnienie i ryzyko wystąpienia zawału serca oraz udaru mózgu. Skutkują również zwiększeniem poziomu „złego cholesterolu” LDL i zmniejszeniu „dobrego” HDL, co prowadzić może do miażdżycy.

Sprawdza się tam działanie THC (marihuana, haszysz); zaś terapii SAA nie powstydziłby się zawodowy strongman. Sterydy są od wielu lat są zakazanym w sporcie środkiem dopingującym. Jim McVeigh, brytyjski ekspert zajmujący się zjawiskiem nadużywania anabolików twierdzi, że ich wykorzystywanie przez mężczyzn w celach kosmetycznych, dla poprawienia wyglądu jest nowym zjawiskiem.

Kiedy stosuje się sterydy?

Hirsutyzm może wpłynąć na jakość życia kobiety, wprowadzając wiele kłopotów emocjonalnych i społecznych. W artykule przedstawione zostaną najczęstsze przyczyny nadmiernego owłosienia u kobiet, aby pomóc zrozumieć naturę tego zaburzenia i dostarczyć informacji na temat sposobów leczenia. Najczęstszą przyczyną łysienia jest łysienie androgenowe. Jest ono spowodowane nadwrażliwością na DHT – dihydrtestosteron odpowiadający między innymi za prawidłową pracę prostaty oraz kondycję włosów. Zatem, jeżeli ktoś posiada predyspozycje genetyczne do łysienia androgenowego to zaburzenie gospodarki hormonalnej na wskutek przyjmowania anabolików może przyśpieszyć wypadanie włosów i pojawienie się łysiny.

Jednak tak jak było wspomniane, czy po nie sięgniemy, to już nasza indywidualna decyzja. Warto wziąć pod uwagę wszystkie wady i zalety sterydów, a także swoje oczekiwania, a podjęcie ostatecznej decyzji nie będzie stanowiło takiego wyzwania. Na przykład nie jest jasne, czy to sterydy spowodowały problemy z psychiką, czy też zaburzenia psychiczne skłoniły sportowców do używania dopingu.

© SterydyOnline.pl – Sklep z najwyższej jakości, pewnymi sterydami anabolitycznymi. Zezwala na bezpłatną publikację artykułów z Serwisu Zdrowie w Polsce pod warunkiem zarejestrowania się w Serwisie Zdrowie i akceptacji regulaminu. Zajmujący się działaniami sterydów eksperci z Dartmouth College przestrzegają szczególnie młodzież.

Clenbuterol – co warto wiedzieć o najpopularniejszym spalaczu tłuszczu?

Jednak cała terapia musi odbywać się pod czujnym okiem lekarza. W kulturystyce, jako nielegalny doping („koks”) wykorzystywane są sterydy anaboliczne. Pozwalają „na skróty” uzyskać szybki przyrost mięśni oraz wzrost siły i wytrzymałości. Nadmierne owłosienie u kobiet, zwane hirsutyzmem, jest częstym zaburzeniem dermatologicznym, które dotyka wiele kobiet na całym świecie.